fbpx
lokpoint
Logowanie

Wykorzystanie śledzenia GPS we flotach samochodów

Przedsiębiorstwa, które zarządzają sporą flotą pojazdów od dawien dawna, starały się znaleźć sposób na ich lepsze kontrolowanie. Prawdziwym przełomem była technologia GPS, która obecnie jest bardzo rozpowszechniona. Za sprawą niewielkich nadajników, lokalizowanie pojazdów może być monitorowane na bieżąco, w rzeczywistym czasie. Dzięki czemu zarządzanie flotą samochodów jest dużo bezpieczniejsze i wygodniejsze. Jak można wykorzystać GPS we flotach samochodów? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Monitoring GPS pojazdów - na czym polega? 

Lokalizacja GPS jest bardzo przydatnym narzędziem, które wykorzystywane jest obecnie w każdym przedsiębiorstwie zarządzającym flotą pojazdów. Korzysta się z niej nie tylko w branży logistycznej czy spedycyjnej, ale także w wypożyczalniach samochodów, korporacjach taksówkarskich czy w firmach transportowych. Lokalizowanie pojazdów działające w rzeczywistym czasie i obsługiwane przez pozbawiony wad system GPS daje spore możliwości oraz ułatwia zarządzanie posiadaną flotą. 

Wystarczy, iż zainstalujemy w aucie moduł GPS - niewielkich rozmiarów urządzenie mające za zadanie przesyłać dane geolokalizacyjne. Taki moduł może zostać zintegrowany z różnorodnymi rodzajami oprogramowania celem optymalizacji korzystania z informacji. Zwykle śledzenie floty pojazdów jest bardzo łatwe, zaś system daje spore możliwości, które właściwie wykorzystane wykazują pozytywny wpływ na jakość świadczonych usług oraz efektywność pracy. 

Monitoring GPS i radiowy – jakie są plusy śledzenia pojazdu?

System radiowej lokalizacji pojazdów, ułatwia odnalezienie samochodów po ich ewentualnej kradzieży. Nawet podejmowanie wielu działań nie zagwarantuje stuprocentowej ochrony samochodu przed przywłaszczeniem. Dlatego wcześniej warto jest zamontować właściwy osprzęt, który pomoże w odnalezieniu pojazdów, kiedy te dostaną się w niepowołane ręce. Mocnego sygnału radiowego, nie będzie się dało zredukować przy użyciu zagłuszacza. Monitoring radiowy w połączeniu z monitoringiem GPS, to zaś rozwiązanie kompleksowe chroniące samochód przed jego kradzieżą. Za sprawą opcji ciągłego monitoringu auta w rzeczywistym czasie właściciel będzie niezwłocznie powiadomiony, kiedy ktoś niepowołany przedostanie się do samochodu. 

Zdalna komunikacja pozwala na przełamanie bariery odległości 

Znajdujące się najwyżej w rankingach urządzenia służące do monitoringu pojazdo GPS, potrafią wspierać komunikację dwustronną przy pomocy tekstowych wiadomości. Rozwiązanie to umożliwiają pozostawanie w kontakcie z resztą pracowników, kiedy kierowca znajduje się za granicą. Zaletę stanowi także tryb komunikatora oraz nawigacji w czytelnej, jednej oraz prostej w obsłudze aplikacji do śledzenia flot pojazdów.  

Osoby pracujące w biurze mogą pozostawać w kontakcie z kierowcami przebywającymi poza granicami kraju i zareagować w czasie kryzysowych sytuacji. Nagłe zmiany trasy nie spowodują, iż kierujący będą zmuszeni do zatrzymania pojazdu i poszukiwaniu samodzielnie najlepszej nowej drogi. Kurs zostanie skorygowany automatycznie, zaś kierowca skupi maksymalnie uwagę na przebyciu trasy. 

Towary wrażliwe a monitoring GPS pojazdów  

Przewożenie akcyzowych towarów poza polskie granicę, sprawiało niegdyś wiele problemów z uwagi na wymóg ciągłego aktualizowania danych w systemie celno-skrabowym. Zastosowanie sygnały GPS oraz GSM podczas monitorowania pojazdów odgrywa ważną rolę w czasie wywożenia poza nasz kraj wrażliwych towarów. Dodatkowe zintegrowanie z systemem SENT upraszcza całość procesu. 

Monitoring pojazdów SMF - czy warto go zastosować?

Najważniejszym zadaniem aplikacji SMF jest monitorowanie pojazdów w rzeczywistym czasie, który przynosi nam zupełną kontrolę nad tym co dzieje się z naszymi pojazdami, kierowcami i towarami, za granicą oraz w Polsce. Poza dokładną lokalizacja i danymi związanymi z użytkowaniem samochodów, otrzymujemy także możliwość zwiększania wydajności zatrudnionych pracowników. 

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl