fbpx
lokpoint
Logowanie

Wykorzystanie śledzenia GPS w
transporcie ciężkim

Nadrzędną kwestią w transporcie ciężkim jest bezpieczne, terminowe oraz sprawne realizowanie różnego rodzaju zleceń. Osiągnięcie takich efektów wymaga wielu różnych narzędzi, które odpowiednio wykorzystywane w codziennej pracy stanowią podstawę sukcesu, a także mogą stwarzać przewagę nad konkurencją. Jednym z kluczowych narzędzi, które powinno znajdować się w takim zestawie jest niewątpliwie system GPS, za pomocą którego można udostępniać wiele różnych parametrów.

Monitoring GPS

Fundamentalną funkcją systemów GPS, od jakiej należy rozpocząć jego charakterystykę jest monitorowanie lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym. Pozwala ona na całkowitą kontrolę nad miejscem położenia pojazdów, dzięki czemu łatwiej jest określić co dzieje się z kierowcami oraz towarami zarówno w kraju jak i po za jego granicami. Pozwala to na uzyskanie większej efektywności pracowników, którzy nie kontrolowani w ten sposób mogliby pozwalać sobie na niepotrzebne przestoje w pracy. Funkcja ta wpływa także na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, gdyż w przypadku ataku złodziei na samochód, szybciej można określić w jakie miejsce wysłać pomoc.

Historia Przejazdów

Możliwość generowania przebytych tras pojazdów, a następnie zapisywanie ich w historii to również bardzo użyteczna funkcja. Przydatność funkcji polega na możliwości precyzyjnego określenia przebytej trasy, jej czasu oraz długości dystansu, a także sprecyzowanie czasu trwania postojów. Za jej pomocą można określić nie tylko czy kierowca wybrał najbardziej optymalną trasę, a nie taką która byłaby najbardziej odpowiednia z różnych względów dla niego. Daje przede wszystkim gotowe schematy tras, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

Eco Driving

Wybierając aplikacje systemu GPS, która zaopatrzona jest w innowacyjną funkcję Eco Driving daje szerokie spektrum korzyści na wielu płaszczyznach. Głównym celem wspomnianej funkcji jest redukcja kosztów paliwa, a także eksploatacji pojazdów. W transporcie ciężkim zdarzają się bowiem różne style prowadzenia samochodów przez kierowców. O niektórych mówi się potocznie, że posiadają ciężką nogę, przez co mogą nadmiernie eksploatować samochód, zwiększając tym samym koszt zużycia paliwa, ale także uszkadzać towar podczas różnych zdarzeń zachodzących na drodze, wynikających z ich dynamicznej jazdy. Informacje w tej kwestii możemy osiągnąć ponieważ funkcja Eco Driving rejestruje parametry takie jak:

  • długość przejazdu na biegu jałowym,
  • długość przejazdu ze stałą prędkością,
  • czas trwania przejazdu, przekraczając maksymalną prędkość,
  • długość jazdy z przekroczeniem zakresu obrotów RPM,
  • nadmierne przyśpieszenie,
  • przeciążenie hamowania,
  • czas postoju na opalonym zapłonie.

Alerty o zdarzeniach

Wykorzystując śledzenie GPS w transporcie ciężkim istotną funkcją jest otrzymywanie alertów o zdarzeniach. W przypadku, kiedy dochodzi do wypadku, próby kradzieży towaru, lub nagłego pogorszenia się stanu zdrowia kierownicy natychmiastowo przychodzi powiadomienie o zaistniałej sytuacji. Pozwala to na szybką reakcję, która często jest niezwykle istotna w tak kryzysowych sytuacjach.

Karty Paliwowe

Importowanie kart paliwowych umożliwa precyzyjny rejestr kosztów spalanego paliwa. Zapobiega to także pokusie kierowców, którzy chcieliby wykorzystać częstą liczbę odwiedzin stacji benzynowych do nielegalnego poboru paliwa na własny użytek jednak na koszt pracodawcy.

Jak widać korzyści płynących z wykorzystywania śledzenia GPS w transporcie ciężkim jest wiele, dlatego stanowi to tak istotny czynnik w sukcesie przedsiębiorstwa. Warto zatem postawić na aplikację, która zagwarantuje w swojej specyfikacji posiadanie wymienionych funkcji.

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl