fbpx
lokpoint
Logowanie

Monitoring GPS Ciężarówek

Śledzenie ciężarówek GPS to zaawansowana technologia instalowana w ciężarówkach, która przesyła dane w czasie rzeczywistym do systemu zarządzania flotą. Bezpośrednie korzyści obejmują oszczędność paliwa, lepszą wydajność, większe bezpieczeństwo kierowcy i zarządzanie zgodnością z normami czasu pracy.

Jak działa śledzenie ciężarówki?

Systemy śledzenia ciężarówek GPS pozwalają firmom zobaczyć i zrozumieć, kiedy, gdzie i w jaki sposób ich pojazdy są używane. Poznać zachowanie kierowców. Otrzymywać powiadomienia dotyczące konserwacji itp. 

Urządzenia śledzące GPS dla ciężarówek to małe, łatwe do zainstalowania urządzenia, które łączą się z magistralą CAN pojazdu lub innym portem diagnostycznym. Nadajnik GPS jest także podłączony do Tachografu. Urządzenia te łączą się z komórkowymi sieciami danych i przesyłają informacje do Systemu Monitorowania Flot (SMF) o w celu analizy i udostępnienia danych w przyjazny i funkcjonalny sposób.

Nasze urządzenia zbierają dane o pojazdach i kierowcach w czasie rzeczywistym. 

Nadajniki jest zbudowany z:
Odbiornika GPS, który określa lokalizację, stan zapłonu, informacje o liczniku kilometrów, diagnostykę pojazdu i wiele innych parametrów.
Akcelerometrów, które określają, kiedy pojazd rusza lub przestaje się poruszać, a także rejestrują ostre hamowanie, gwałtowne przyspieszanie i ostre przechyły na zakrętach. Modułu komunikacji GPRS w technologii 4G. 

System może być rozszerzony o kamery rejestrujące materiał wideo o wysokiej rozdzielczości przedstawiający drogę i kierowcę. Kamery mogą być skierowane do przodu jak i skierowane na kierowcę lub zapewniać pełny widok 360 stopni. 

Zebrane dane są następnie wykorzystywane na dwa sposoby:

Dane są wykorzystywane do dostarczania kierowcy alertów i powiadomień w czasie rzeczywistym. 

Dane są przesyłane  do Systemu Zarządzania Flotą, który przetwarza i agreguje dane tak, aby dały wartość dla operatora. Najpopularniejszą funkcją jest pokazywanie lokalizacji pojazdu, ale wiele firm wykorzystuje je, aby mierzyć bezpieczeństwo kierowcy, zgodność z normami pracy i wydajność. Bardzo pomocna i ceniona jest funkcja zdalnego pobierania danych z tachografów.
GPS monitoring

Jakie korzyści przynosi monitoring GPS firmom

Korzyści płynące ze śledzenia GPS są bezcenne dla właścicieli flot. Firmy korzystające ze śledzenia GPS ciężarówek uzyskują dostęp do dokładnych i aktualnych informacji o swoich przewozach, dzięki czemu podejmują lepsze decyzje biznesowe. Pięć głównych zalet śledzenia ciężarówek GPS to:

  • Większe bezpieczeństwo i zgodność z przepisami
  • Niższe koszty paliwa
  • Niższe ogólne koszty operacyjne
  • Zwiększona produktywność
  • Lepsza komunikacja

Najważniejsze zalety monitoringu GPS ciężarówki dla kierowcy

System śledzenia ciężarówek jest również korzystny dla kierowców. Korzyści dla kierowcy obejmują:

Bezpieczeństwo  – Praca kierowcy ciężarówki jest jedną z najniebezpieczniejszych prac, a zmęczenie odgrywa dużą rolę w wypadkach samochodowych. Systemy telemetryczne pomagają identyfikować zmęczenie kierowców, a zapis danych o przebiegu trasy i stylu prowadzenia może chronić kierowców przed nieuczciwymi roszczeniami ubezpieczeniowymi.


Programy motywacyjne — firmy mogą korzystać z systemu śledzenia ciężarówek GPS, aby zachęcić kierowców do bezpiecznej jazdy. Wdrażanie programów nagradzania i uznawania poprzez monitorowanie zachowania kierowców i ocenianie wyników kierowców.


Przepływ pracy — Usprawnione przepływy pracy, w tym automatyzacja kontroli kart drogowych i tachografów, oznaczają, że kierowcy mogą spędzać więcej czasu na robieniu tego, co robią najlepiej: prowadzeniu pojazdu. Systemy śledzenia pojazdów GPS pomagają skrócić czas oczekiwania w miejscach dostawy i odbioru dzięki ulepszonej komunikacji, zautomatyzowanym procesom.

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl