fbpx
lokpoint
Logowanie

Korzyści ze stosowania śledzenia floty samochodowej dla małej firmy

Śledzenie floty samochodowej może dać wiele korzyści właścicielowi niewielkiej firmy. Aktualnie każda przedsiębiorca pragnie zadbać o skuteczne zarządzanie działalnością i doskonałą jakość usług. Przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na monitoring GPS samochodów, który daje wiele możliwości. Dlaczego warto postawić na taki system? Jakie zalety ma monitoring GPS dla właścicieli małych firm? O czym warto wiedzieć?

Zarządzanie flotą samochodową

Okazuje się, że zarządzanie flotą samochodową jest znacznie łatwiejsze wtedy, gdy właściciel niewielkiej firmy ma do dyspozycji rozbudowany system monitorowania pojazdów. Dzięki temu możemy kontrolować trasę i stan aut w czasie rzeczywistym, szybko odtwarzać raporty o pracy kierowców, czy analizować historię danego pojazdu. System SMF odznacza się funkcjonalnością i nowoczesnością. Po zamontowaniu systemu, informacje o parametrach jazdy i lokalizacji są przesyłane do systemu. Właściciele małych firm mają dostęp do wielu cennych informacji. 

Najważniejsze funkcje

Pamiętajmy o tym, że użytkownicy systemu GPS, czyli przedsiębiorcy mogą z powodzeniem korzystać z licznych funkcji. Aplikacja SMF pozwala generować i przeglądać historię aktywności auta. Inne funkcje to:

  • Eco Driving - ta funkcja została zaprojektowana, aby zmniejszyć koszty paliwa i eksploatacji pojazdów. Daje nam możliwość rejestrowania parametrów jazdy, takich jak postój na włączonym zapłocie, przeciążenia boczne, hamowania, jazda na biegu jałowym itp. 
  • Geostrefy - użytkownik może stworzyć własne geostrefy i wskazać najważniejsze miejsca dla swojej firmy. Gdy pojazd wjedzie do danej strefy lub z niej wyjedzie, uzyskamy o tym informację. 
  • Alerty o zdarzeniach - system sam informuje odbiorcę i niepożądanych zdarzeniach (np. wypadek na drodze, przekroczenie prędkości, ruch na wyłączonej stacyjce). Na bieżąco możemy dostawać informacje o ważnych sytuacjach. 
  • Karty paliwowe - bez problemu porównamy karty paliwowe z danymi paliwowymi, uzyskanymi z czujników pojazdu. To cenne narzędzie, które wspomaga skuteczne planowanie i monitorowanie gospodarki paliwowej w małej firmie. 
  • Rozbudowany System Raportowania - obejmuje ponad 20 rodzajów specjalistycznych raportów, które ułatwiają prowadzenie firmowej dokumentacji i rozliczanie floty. 
  • Tachografy - przepisy wskazują, że przedsiębiorca posiadający auta ciężarowe, musi przechowywać dane z karty kierowcy. Za pomocą aplikacji SMF uzyskamy potrzebne informacje, bez względu na miejsce, w którym znajduje się pojazd. 
  • Moduł uprawnień i wiele innych. 

Jak widać, monitoring GPS ma liczne funkcjonalności, które wykorzystają właściciele w niewielkich firmach.

Zalety śledzenia floty samochodowej dla właściciela małej firmy

Warto podkreślić, że dzięki monitoringowi, kierowcy aut służbowych przestają czuć się bezkarni. Wdrożenie systemu śledzenia floty z pewnością zmieni nastawienie kierowcy do auta firmowego. Co jeszcze jest ważne? Właściciel małej firmy może liczyć na obniżenie kosztów prowadzenia floty. Już od dawna wiadomo, że ecodriving jest kluczem do zmniejszenia zużycia paliwa i poziomu szkodowości samochodu. Odpowiednie zachowanie kierowcy wiąże się zatem z bezpieczeństwem dla firmy i z obniżeniem kosztów. Monitoring GPS sprawia, że znamy dokładną lokalizację naszych kierowców i wiemy, czy pokrywa się ona z planem dnia pracownika. Widzimy także, jaką trasę wybiera kierowca. Wszystkie cenne informacje są dostępne na wyciągnięcie ręki, w jednym miejscu. Mobilny organizer całej floty pojazdów z pewnością przekłada się na efektywne zarządzanie firmą. 

Zarządzanie flotą samochodową przez przedsiębiorcę w małej firmie jest znacznie bardziej sprawne i komfortowe wtedy, gdy postawimy na specjalny monitoring GPS. 

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl