fbpx
lokpoint
Logowanie

Historia śledzenia pojazdu - korzyści

Monitoring GPS to praktyczny system, który jest wykorzystywany w wielu przypadkach. Pozwala głównie na lokalizowanie i kontrolowanie położenia pojazdów. Okazuje się, że historia śledzenia pojazdu może dać szereg korzyści. Korzystanie z systemu polega na zamontowaniu specjalnych nadajników, które emitują sygnał odbierany przez urządzenia, znajdujące się w wyposażeniu właściciela floty pojazdów. Faktem jest, że to ważny element zaopatrzenia firm, w których używa się pojazdów do wykonywania pracy. Pamiętajmy o tym, że z monitoringu GPS korzystają liczne firmy, bez względu na branże, wielkość i specyfikę działania. Jakie zalety ma historia prowadzenia pojazdu? Dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia? O czym musimy pamiętać?

Historia przejazdu 

Najważniejszym atutem, jaki wiąże się z historią śledzenia pojazdu, jest możliwość pełnej kontroli nad pojazdami. Monitoring GPS pozwala na bieżąco sprawdzać miejsce położenia aut, czas pracy kierowców, poziom zużycia paliwa, czy też przewidywany termin dotarcia w dane miejsce. Przedsiębiorca może dzięki temu podejmować odpowiednie decyzje w czasie rzeczywistym. Przykładem jest przydzielanie nowych zadań kierowcom, czy informowanie klientów o opóźnieniach. 

Pamiętajmy o tym, że zastosowanie monitoringu GPS pozwala poprawić efektywne zarządzania flotą pojazdów i pracownikami. To z kolei przekłada się na obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa i zwiększenie wydajności w działaniu. Dane są gromadzone na bieżąco w systemie, dlatego przedsiębiorca może w dowolnej chwili do nich wrócić i sprawdzić efektywność działania pracowników. Co jeszcze warto docenić? Na uznanie zasługuje poprawa bezpieczeństwa pracy, ograniczanie nieautoryzowanych przebiegów, czy też szybsze wykonywania zadań przez pracowników. 

Szerokie możliwości

Warto zauważyć, że monitoring GPS jest na szeroką skalę używany w firmach:

  • ochroniarskich,
  • handlowych.
  • transportowych,
  • przemysłowych,
  • innych, gdzie pracownicy wykonują obowiązki za pomocą pojazdów służbowych. 

Lokalizację GPS wykorzystamy nie tylko w firmach, które korzystają z floty pojazdów. Historia śledzenia pojazdu przyda się również w autach, wykorzystywanych do prywatnych celów. To wpływa na zachowanie bezpieczeństwa, gdyż system ostrzega kierowcę przez nieautoryzowanym uruchomieniem samochodu. Jeśli dojdzie do kradzieży, monitoring pozwala ustalić lokalizację pojazdu i skutecznie namierzyć złodzieja. 

Funkcjonalny system GPS

Nowoczesny system GPS aktualnie stawia na ogromną funkcjonalność. Co ciekawe, poza lokalizacją pojazdów, pozwala także wykonywać różne obliczenia, takie jak szacowana ilość zużytego paliwa, przewidywany czas dotarcia na miejsce, przydzielanie nowych tras pracownikom zdalnie itp. Obsługa systemu zazwyczaj odbywa się za pomocą aplikacji zainstalowanych na mobilnym urządzeniu lub dostępnych w przeglądarce internetowej. 

W ramach systemu dostępna jest historia przebiegu danych pojazdów, czy też możliwość generowania raportów, które podsumowują pracę kierowcy. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie przyda się przedsiębiorcy historia śledzenia pojazdu. To rozwiązanie nowoczesne, funkcjonalne i łatwo dostępne dla każdej firmy. 

Jak widać, monitoring GPS i historia śledzenia floty pojazdów dają wiele nowych możliwości. W razie zboczenia z trasy, kradzieży auta, czy innych nieprzewidzianych sytuacji, wszystkie informacje znajdujemy w historii. Dzięki temu podejmiemy dalsze kroki, co do sposobu rozwiązania problemu. Niezawodne systemy spełniają oczekiwania każdej firmy. 

 

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl