fbpx
lokpoint
Logowanie
Monitoring pojazdówHistoria tras pojazdów

Funkcjonalności

Monitoring pojazdów

Monitoring pojazdów

Podstawową funkcją aplikacji SMF jest monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, który daje Ci pełną kontrolę nad tym co się dzieje z Twoimi pojazdami, towarami oraz kierowcami, w kraju i za granicą. Oprócz precyzyjnej lokalizacji oraz danych dotyczących eksploatacji pojazdów, otrzymujesz też możliwość zwiększenia wydajności swoich pracowników.

Historia tras pojazdów

Historia tras pojazdów

Aplikacja SMF pozwala generować i przeglądać historię aktywności pojazdów. Dzięki temu jesteś w stanie prześledzić historię ich pracy a także odtworzyć na mapie dokładny przebieg pokonanej trasy, wraz z możliwością wyświetlenia dodatkowych opcji. Funkcjonalność pozwala nam również uzyskać informacje o czasie trwania podróży, pokonanym dystansie, a także wskaże miejsca i czasy trwania postojów.

Eco Driving

Eco Driving

Aplikacja SMF jest wyposażona w nowoczesną funkcję Eco Driving. Zaprojektowana z myślą o obniżeniu kosztów paliwa oraz eksploatacji pojazdów, dzięki zaawansowanej agregacji danych pozwoli Ci w prosty sposób uzyskać szczegółowe informacje wraz z oceną stylu jazdy kierowcy. Dzięki tej funkcjonalności mamy możliwość rejestrowania parametrów jazdy takich jak:

 • postój na włączonym zapłonie,
 • przeciążenia przyspieszenia,
 • przeciążenia hamowania,
 • przeciążenia boczne,
 • jazda poza zakresem obrotów RPM,
 • jazda na biegu jałowym,
 • jazda ze stałą prędkością,
 • jazda powyżej max prędkości.
Alerty o zdarzeniach

Alert o zdarzeniach!

System sam poinformuje Cię o niepożądanych zdarzeniach, typu ruch na wyłączonej stacyjce, przekroczenie prędkości, opuszczenie trybu stałej pozycji, czy np. kolizja drogowa lub wypadek. Alert o zaistniałym zdarzeniu otrzymasz na swoją skrzynkę mailową, SMS-em lub w postaci powiadomień push. Dzięki tej funkcjonalności będziesz na bieżąco informowany o zaistniałych sytuacjach, już w chwili w ich wystąpienia.

Geostrefy

Geostrefy

Stwórz własne geostrefy i wskaż miejsca kluczowe dla Twojej firmy, takie jak np. lokalizacje klientów. System będzie monitorował przemieszczanie się Twoich pojazdów względem wyznaczonych stref. Dostaniesz powiadomienie z informacją o tym, czy Twój pojazd wjechał do wyznaczonej strefy, lub ją opuścił. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące pobytu w danej strefie możesz wygodnie przeanalizować za pomocą specjalnie opracowanego raportu.

Rozbudowany System Raportowania

Nasz system oferuje ponad 20 rodzajów specjalistycznych raportów, które ułatwią Ci prowadzenie dokumentacji firmowej i rozliczanie floty. Na Twoje życzenie mogą generować się cyklicznie, dzięki czemu będziesz systematycznie otrzymywać pełny zestaw danych prosto na skrzynkę mailową. Każdy z raportów możesz wygenerować w formacie PDF, XML i CSV.

Karty paliwowe

Korzystając z funkcjonalności importowania kart paliwowych do systemu, użytkownik ma możliwość porównania ich z danymi paliwowymi uzyskanymi z czujników pojazdu. Za pomocą kilku kliknięć w aplikacji, możesz porównać ilości faktycznie tankowanego paliwa z danymi otrzymanymi od dostawcy paliw. Kolejne narzędzie wspomagające skuteczne planowanie i kontrolowanie gospodarki paliwowej w firmie.

Tachografy - Pobieranie plików DDD

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przedsiębiorca posiadający samochody ciężarowe, zobowiązany jest do przechowywania danych z karty kierowcy. Dzięki aplikacji SMF, masz możliwość pobrania potrzebnych informacji, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się pojazd. Funkcja ta jest ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorcy, przekładającym się na oszczędności nie tylko paliwa, ale także czasu Twojego i kierowcy. Użytkownik aplikacji łączy się z tachografem w pojeździe i pobiera niezbędne informacje w postaci plików DDD.

Moduł uprawnień

Moduł uprawnień

Rozbudowany system, który Ci możliwość stworzenia drzewa decyzyjnego stanowiącego odzwierciedlenie hierarchii i struktury panującej w firmie, dodatkowo pozwoli Ci na:

 • zarządzanie pracownikami,
 • przypisywanie pracowników do pojazdów i oddziałów w firmie,
 • tworzenie hierarchii osób monitorujących flotę,
 • nadawanie ograniczeń w dostępie do dowolnych danych.

Statusy pojazdów

Aplikacja SMF pozwala nadawać pojazdom statusy, określające rodzaj wykonywanej pracy lub inną aktywność, np. załadunek, rozładunek, praca, wolny, serwis, pojazd rozbity. Możliwość sortowania i filtrowania pojazdów po nadanym im statusie czyni ten moduł doskonałym narzędziem do szybkiego zarządzania pojazdami. Ponadto, w aplikacji istnieje funkcjonalność wyszukiwania pojazdów w okolicy, z założeniem warunku na konkretny status. Uzyskując takie informacje, jesteś w stanie szybko podjąć właściwe działanie.

Przypomnienia dla pojazdów

Przypomnienia dla pojazdów

Dzięki daleko posuniętej automatyzacji systemu, nasza aplikacja zadba o to, abyś został poinformowany o zbliżającym się serwisie pojazdu czy opłaceniu składek. Ustawione przez Ciebie przypomnienie może przyjmować warunek wartości przebiegu pojazdu lub określonej daty. Ty sam wybierzesz z jakim wyprzedzeniem chcesz otrzymać przypomnienie.

Identyfikacja kierowców

W ramach większej kontroli nad pojazdami flotowymi możesz wprowadzić identyfikację kierowców, np. za pomocą karty RFID albo pastylki. Oprócz samej identyfikacji, istnieje również możliwość autoryzacji kierowcy przed każdym uruchomieniem auta. Moduł identyfikacji oraz autoryzacji kierowcy ma szczególne znaczenie w przypadku pojazdów poolowych, z których korzysta wielu pracowników.

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl