fbpx
lokpoint
Logowanie

Automatyzacja zarządzania flotą - dlaczego warto korzystać z systemu SMF?

SMF to nowoczesny system monitorowania flot oraz innych pojazdów ruchomych za pomocą aplikacji mobilnej, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Stały monitoring pojazdów przy użyciu lokalizatora GPS umożliwi sprawne zarządzanie flotą i optymalizowanie tras, a także wydatków na paliwo. A jak dokładnie działa automatyzacja zarządzania flotą i kiedy warto z niej skorzystać?

Monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym

Innowacyjna aplikacja mobilna SMF zezwala na monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym. Dzięki czemu osoba zarządzająca flotą będzie dokładnie wiedziała, co się dzieje z pojazdami niezależnie od tego, czy będą w kraju, czy też za granicą. Precyzyjna lokalizacja pozwoli na bieżąco sprawdzać, czy kierowca dowiezie towar na czas, a jeśli ma opóźnienie to, jak będzie ono duże. W takim wypadku można z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować o zwłoce klienta, co znacznie usprawni cały łańcuch dostaw. Ponadto system SMF wysyła również alerty o wszystkich ważnych z perspektywy osoby odpowiedzialnej za flotę incydentach takich jak:

  • ruch na wyłączonej stacyjce
  • przekroczenie prędkości
  • opuszczenie trybu stałej pracy
  • kolizja lub wypadek

Wspomniane powiadomienia można otrzymać na skrzynkę mailową lub za pośrednictwem wiadomości SMS. W efekcie osoba zarządzająca flotą będzie mogła szybko zareagować na każde zdarzenie i powiadomić odpowiednie służby.

Historia tras pojazdów i rozbudowany system raportowania

Automatyzacja zarządzania flotą pozwala również na prześledzenie i przeanalizowanie historii tras wszystkich pojazdów. Dokładna analiza umożliwi odtworzenie na mapie przebiegu pokonanej trasy wraz z podstawowymi informacjami o jej czasie trwania, pokonanym dystansie i postojach. Wówczas osoba zarządzająca flotą będzie mogła porównać ze sobą różne przejazdy i sprawdzić, w jakich godzinach lub dniach przejazd jest najszybszy. W ustaleniu optymalnej trasy dla danego pojazdu pomoże także rozbudowany system raportowania. Cykliczne raporty ułatwią prowadzenie dokumentacji i rozliczenie floty oraz wskażą mocne i słabe punkty wszystkich tras.

Eco driving i identyfikacja kierowców

Monitoring GPS z użyciem aplikacji mobilnej to także świetny sposób na wdrożenie zasad eco drivingu. Dzięki czemu firma nie tylko zaoszczędzi pieniądze na paliwie, ale także zyska pewność, że samochody są właściwie eksploatowane, co wydłuży ich żywotność oraz zmniejszy liczbę napraw. W ramach eco drivingu system SMF może wysyłać powiadomienia o:

  • postoju na włączonym zapłonie
  • przeciążeniach przyspieszenia i hamowania
  • jeździe poza zakresem obrotów RPM
  • jeździe na biegu jałowym
  • jeździe z maksymalną prędkością

Na podstawie tych danych przełożony będzie mógł ocenić pracę kierowcy i jeśli zajdzie taka potrzeba dokonać stosownej korekty. Automatyzacja zarządzania flotą pozwala także na sprawną identyfikację kierowców jeszcze przed rozpoczęciem jazdy. Jest to szczególnie ważne, gdy z jednego pojazdu korzysta wielu kierowców. Wówczas aplikacja poinformuje osobę zarządzającą flotą, kto prowadzi dany samochód oraz o której godzinie i z jakiego miejsca dana osoba rozpoczęła kurs.

SMF dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu sprawdzi się zarówno w mniejszych firmach, jak i w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się szeroko pojętą logistyką. Używanie aplikacji jest proste i nie wymaga posiadania dodatkowej wiedzy oraz kwalifikacji. Dlatego każdy przedsiębiorca, który chciałby zoptymalizować czas dostawy produktów i koszty zarządzania flotą powinien rozważyć korzystanie z monitoringu GPS za pomocą systemu SMF.

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl