fbpx
lokpoint
Logowanie

10 powodów, dla których warto sięgnąć po monitorowanie pojazdów GPS

Monitorowanie pojazdów GPS to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Wbrew pozorom nie tylko dzięki możliwości namierzenia pojazdu z każdego miejsca na świecie. Nowoczesne systemy monitorowania floty oferują coraz więcej możliwości. Wśród nich znalazły się m.in. system Eco Driving, karty paliwowe oraz alerty o zdarzeniach – a to dopiero początek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto sięgać po monitoring pojazdów GPS. Zdradzamy 10 powodów, dla których warto postawić na tego typu usługi!

1. Kontrola

Monitoring pojazdów pozwala na lokalizację pojazdu z każdego dowolnego miejsca na całym świecie. Oprócz możliwości śledzenia go w czasie rzeczywistym użytkownicy tej usługi mogą również prześledzić całą pokonaną trasę. Pozwala na sprawdzenie lokalizacji pracowników lub przewożonych przez niego towarów bez bezpośredniego kontaktowania się z pracownikiem. Niezależnie od dostępności pracownika oraz pory można sprawdzić bieżące położenie wraz z przebytą trasą na mapie. Dlatego też, to zdecydowanie najważniejszy z powodów, dla których, warto rozważyć monitorowanie GPS we flotach samochodowych.

2. Zaufanie

Chcesz mieć poczucie większej kontroli w Twoje firmie? Zastanawiasz się czy w jaki sposób sposób możesz to usprawnić? A może jeden z nich notorycznie nie odbiera w pracy telefonu od Ciebie?

Podczas prowadzenia firmy potrzebujesz szybkiej informacji dotyczącej lokalizacji lub statusu zlecenia?

Monitorując pojazd, zyskasz pewność, że pracownik, któremu go powierzyłeś, wykonuje swoje obowiązki, zamiast zajmować się czymś, czym nie powinien. Oczywiście nie chodzi o to, by inwigilować pracowników przez 24 godziny na dobę. Warto jednak czasem zweryfikować, czy na trasie kierowca nie wykonuje żadnych nieplanowanych postojów, które mogłyby opóźnić przejazd.

3. Terminowość dostaw

Przy tak dużej konkurencji, jaka panuje na rynku terminowość realizacji usług to podstawa. Opóźnienia w przewozach mogą zniechęcić bardzo wielu klientów – zgodnie z zasadą, że firma, która nie szanuje czasu klienta, nie zasługuje na jego uwagę. Monitorowanie pojazdów GPS pozwoli uniknąć ewentualnych opóźnień. Również tych, które zdarzają się w związku z wypadkami na drodze lub ogromnymi korkami. Nie wspominając o karach, na które firma się naraża, za niewywiązanie się z warunków umowy zawartej z kontrahentem.

4. Oszczędność

Monitoring pojazdów GPS to także duża oszczędność. Monitorując swoją flotę, można bowiem uniknąć nie tylko kar wynikających z opóźnień w dostawie, ale również i wielu innych kosztów, np. związanych z czasem pracy kierowców. Ponadto usługa ta pozwala także na zaplanowanie budżetu i uniknięcia dodatkowych opłat np. za autostrady, które kierowca pokonał, bo myślał, że będzie szybciej.

5. Bezpieczeństwo

Monitoring GPS daje również możliwość namierzenia pojazdów, które zostały ukradzione bądź przywłaszczone. W dodatku może również okazać się to niezwykle pomocne w przypadku, gdy zostanie ono okradzione z przewożonego towaru. Mimo iż usługa ta nie chroni przed kradzieżą – zdecydowanie jednak zwiększa ona szanse na odzyskanie pojazdu lub ładunku. Wielokrotnie działania policji w takich sytuacjach wspierane są danymi pochodzącymi z systemu monitoringu.

6. Karty paliwowe

To usługa dostępna na klientów SMF, która pozwala importować karty paliwowe do systemu. Funkcjonalność ta pozwala na porównanie kart z danymi paliwowymi uzyskanymi z czujników pojazdu. Co więcej, przy pomocy aplikacji, można także porównać ilości tankowanego paliwa z danymi, jakie firma otrzymała od dostawcy paliw, co pozwala uniknąć kradzieży paliwa. Zaletą tej usługi jest także minimalizacja papierowej dokumentacji. W tym celu wszystkie dane wystarczy pobrać z programu zarządzającego flotą.

7. Alerty przypominające

Zdarza Ci się zapominać o dacie przeglądu? System monitoringu pozwoli utworzyć przypomnienie. To jednak jeszcze nie wszystko. Monitoring pojazdów GPS pozwala również informować właściciela pojazdu o rozpoczęciu pracy, przyjazd do firmy, przekroczeniu prędkości, czy wypadku na drodze. Powiadomienia przychodzą zwykle na skrzynkę mailową, SMS-em lub w postaci powiadomień na telefon.

 

8. Dostęp do danych

Historia tras pojazdów to bardzo cenne źródło informacji, a dzięki aplikacji SMF można uzyskać do niej dostęp, nawet do wielu miesięcy wstecz. To z kolei pozwala zoptymalizować przejazdy – zarówno pod kątem kosztów, jak i długości trasy. Ponadto pozwala ona także prześledzić historię ich pracy kierowcy, czasu trwania jego postojów oraz ustalenia miejsc, w jakich się one odbyły. Co więcej, jest to rozbudowany System Raportowania – oferuje on bowiem ponad 20 rodzajów raportów, które można wygenerować w formacie XML, CSV oraz PDF. Warto również wspomnieć, że użytkownik aplikacji może połączy się z tachografem w pojeździe, a następnie pobrać z niego zdalnie pliki DDD niezbędne do rozliczeń kierowców.

9. Eco Driving

To kolejne z udogodnień, jakie czeka na użytkowników aplikacji SMF. Funkcja Eco Driving została stworzona z myślą o tym, by zredukować do niezbędnego minimum koszty eksploatacji pojazdów oraz wydatków związanych z zakupem paliwa. Dzięki niej usługa, jaką jest monitorowanie pojazdów GPS, dostarcza właścicielom pojazdów także informacji na temat stylu jazdy kierowcy. Pod uwagę brane są m.in. parametry takie jak:

  • Silne przyspieszenia, nagłe hamowania oraz skręty.

  • Czas postoju przy włączonym silniku,

  • Jazda na biegu jałowym, ze stałą prędkością, poza zakresem obrotów RPM oraz powyżej maksymalnej prędkości. 

 

10. Moduł uprawnień

Usługi SMF to niezwykle rozbudowany system, który pozwala także na:

  • Zarządzanie flotą samochodów oraz pracownikami

  • Przypisanie pracownika do konkretnego pojazdu;

  • Stworzenie hierarchii osób monitorujących flotę – w celach administracyjnych;

  • Ograniczanie dostępu do danych w celach bezpieczeństwa

Monitorowanie pojazdów GPS – wady i zalety

Wskazane powyżej 10 powodów potwierdza, że warto posiadać I używać tego typu usługi. Zwłaszcza jeżeli posiada się firmę transportową czy logistyczną. Monitoring GPS daje nie tylko większą kontrolę nad pojazdem, ale pozwala także na znalezienie skradzionego samochodu. W dodatku ograniczyć koszty związane z wydatkami na trasie. Co więcej, jej wdrożenie wpływa również pozytywnie na terminowość dostaw.

Niestety jednak nie jest to usługa pozbawiona wad, a jedną z nich zdaniem wielu jest jej cena. Z drugiej jednak strony koszty zakupu tego systemu są niczym w porównaniu z karami umownymi, jakie można otrzymać za opóźnienia od kontrahenta. Wygląda wiec na to, że tak naprawdę jedyną wadą monitoringu GPS jest to, że czasem mogą one tracić zasięg – np. podczas przejazdu tunelem lub po bardzo zalesionym terenie. Jednak I to nie wydaje się bardzo ograniczające, ponieważ nadajniki GPS w niesprzyjających warunkach zapisują wszystkie informacje w pamięci wewnętrznej I dosyłają te dane.

Dla kogo jest monitoring GPS?

Monitorowanie pojazdów GPS to narzędzie, które jest doskonałym  – wsparciem przy zarządzaniu flotą pojazdów. Usługa ta jest zatem skierowana m.in. do firm transportowych, ale i nie tylko! Często korzystają z niej bowiem także firmy, które oferują samochody służbowe swoim pracownikom. Dzięki temu zyskują one pewność, że auto jest wykorzystywane we właściwym celu. Co więcej, usługa ta skierowana jest nie tylko do korporacji i dużych przedsiębiorstw, ale również małych i średnich firm. Szeroka funkcjonalność monitoringu GPS sprawa, że usługa ta jest niezwykle użyteczna – zarówno dla właściciela firmy, jak i osób, które nią administrują. Dzięki takim usługom zyskają one bowiem dostęp do tachometrów we wszystkich pojazdach należących do floty. Co więcej, skorzystają na nim również i przedsiębiorcy. Monitoring pojazdów GPS dostarcza bowiem nie tylko informacji na temat zużycia paliwa, ale i ilości tankowań, które miały miejsce na trasie. To z kolei pozwala zlikwidować niepotrzebne wydatki związane z zakupem benzyny przez pracowników. W niektórych przypadkach mogą być one nawet o 30% niższe!

Zacznij teraz

Napisz do nas bezpośrednio na kontakt@omtech.pl lub zadzwoń 514 900 578
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania oraz pokażemy Ci pełną wersję aplikacji.

 

Jeżeli jednak nie masz obecnie ochoty na rozmowę, to użyj formularza poniżej abyśmy mogli wysłać Ci dostęp do darmowej wersji demonstracyjnej.

www.smfonline.pl